Pogrzeb posła Sebastiana Karpiniuka


dzisiaj rano w Kołobrzegu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe posła PO Sebastiana Karpiniuka, jaki zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

osobisty akt oskarżenia przeciwko Włodzimierzowi Olewnikowi złożył w Sądzie Rejonowym w Sierpcu (Mazowieckie) detektyw Krzysztof Rutkowski. Zarzuca on ojcu porwanego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika - jak powiedział - znieważenie publiczne i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji za pośrednictwem środków masowego przekazu". Grozi za to do dwóch lat więzienia. główne biuro wyborczy kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego zwrócił się w piśmie do prezesa TVP o umożliwienie Olechowskiemu wzięcia udziału w niedzielnej debacie organizowanej za pośrednictwem telewizję publiczną. TVP odpowiada, że formuła debaty była jasno określona. "Dziennik Polski": Ministerstwo edukacji raz po raz poważniej myśli o powrocie do planów sprzed dwóch lat, jak zakładano, że wiara lub filozofia moralności staną się przedmiotami obowiązkowymi.Kilkadziesiąt prac artysty Salaha al Moussawy'ego, prezentujących współczesną kaligrafię arabską, i opowiadanie wynalazków złotej ery islamu znalazły się na wystawie, którą do 15 czerwca jest dozwolone oglądać we wrocławskim Muzeum Etnograficznym. - Spotkali się przedstawiciele dwóch dużych europejskich krajów, których łączą transakcje strategiczne. Europa powinna być oparta o do licha i trochę takich partnerskich układów, wśród których polski jest istotny, bo jesteśmy dużymi krajami - mówił prezydent Lech Kaczyński na konferencji z prezydentem Wiktorem Juszczenką. Przywódca Ukrainy przebywa w Polsce na oficjalnej wizycie Kaliski sąd Okręgowy postanowił w poniedziałek, że 9 lipca zostaną wygłoszone mowy końcowe w głośnym procesie oskarżonych o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego ponad 130 pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wlkp. Ogłoszenie wyroku ma nastąpić 16 lipca.

Większość Polaków (61 proc.) nie ma wątpliwości, że za napad wojny odpowiadają zarówno Niemcy, jak i ZSRR – to wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia. Jesteśmy dumni z naszej walki z hitleryzmem ale uważamy, że władze nie rozpowszechniają wiedzy o naszej pozytywnej roli w historii.

Premier Donald Tusk powiedział w ciągu środowej konferencji prasowej, że jest gotów założyć się, iż efekty polskiej gospodarki będą w 2010 r. lepsze od przewidzianych w przyszłorocznym budżecie. Pełne pochwał dla byłego ministra środowiska artykuły Adama Wajraka w "Gazecie Wyborczej" poprzedni sponsorowane za pośrednictwem resort - donosi "Press". żurnalista tłumaczy, że takie proch zlecenie z redakcji, a teksty pisał zgodnie z własnym sumieniem. "GW" zapewnia, że wyciągnie konsekwencje i odda pieniądze.

Na trzy miesiące trafił do aresztu były strażnik służby więziennej z zarzutem przyjęcia łapówki w zamian za dostarczenie telefonów komórkowych aresztowanym szefom grupy przestępczej - poinformowała Dorota Dąbrowska z zespołu prasowego lubuskiej policji. Odchodzący do cywila I zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Stachowiak podjął tę decyzję nie - jak podano oficjalne - z powodów zdrowotnych, jednak dlatego, że MON blokował jego karierę jako "generała związanego z PiS", twierdzi "Rzeczpospolita". Rząd przyjął schemat nowej ustawy o ochronie informacji niejawnych. Według niego, na odwrót boss ABW odpowiadałby za ochronę cywilnych i wojskowych tajemnic wymienianych z NATO i UE, a nie jak dziś - i ABW, i Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Brak nowej ustawy może utrudnić polską prezydencję w UE - twierdził wcześniej rząd.program 2 TVP przedłuży kontrakt z Tomaszem Lisem, gdyż "nie przeszkadza on SLD". Ale już osoby niechętne przewodniczącemu SLD Grzegorzowi Napieralskiemu będą rzadziej prezentowane w publicznych mediach. W Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe wiceprezesa PiS Przemysława Gosiewskiego, kto zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. - Był człowiekiem na dobre czasy i czasy złe - powiedział o zmarłym Jarosław Kaczyński. Gosiewski został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. - Od pewnego czasu uważam, że szanse Lecha Kaczyńskiego na reelekcję w 2010 roku się zwiększają – powiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM doradca prezydenta Ryszard Bugaj.

Studenci w dużych ilościach wybierają kierunki inżynieryjne


"Dziennik pismo Prawna": Szybkiej kariery i przyzwoicie płatnej pracy oczekuje zaraz po studiach 40 proc. studentów uczelni technicznych. kryzys sprawił, że wybierają masowo kierunki inżynieryjne, jak kiedyś marketing i zarządzanie.

"Moja PO się tego nie bała. Dzisiejsza się boi"


aspirant na prezydenta Andrzej Olechowski uważa, że orzeczenie sądu nakazujący Jarosławowi Kaczyńskiemu (PiS) zaprzeczenie nieprawdziwej informacji o tym, że Bronisław Komorowski (PO) chce prywatyzacji służby zdrowia, nic nowego nie wnosi. Jak mówił, dziwi go złe przeczucie PO przed "łatką" prywatyzacji. Dodał, że "jego PO" się tego nie bała.

Siedem nowych przypadków A/H1N1


Potwierdzono siedem kolejnych zachorowań na grypę wywołaną wirusem A/H1N1. Choruje m.in. troje dzieci - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

KGP: Na drogach zginęło ponad 3,7 tys. osób


W ciągu 10 miesięcy br. na polskich drogach doszło do 36 797 wypadków, w których zginęło 3739 osób a nad 47 tys. zostało rannych. Zatrzymano ponad 150 tys. pijanych kierowców - wynika z policyjnych statystyk. Jak oceniają funkcjonariusze, sytuacja w porównaniu z latami ubiegłymi poprawia się, w dalszym ciągu atoli porażająca jest kwota tych, którzy za kierownicę wsiadają na "podwójnym gazie".

boss szpitala wygrał w sądzie z wydobywający


Wypłacenie szpitalowi psychiatrycznemu w Żurawicy ponad 400 tysięcy złotych za leczenie nieubezpieczonych pacjentów zasądził Ministerstwu Zdrowia sąd - pisze "Nasz Dziennik". bieg wytoczył resortowi zwierzchnik placówki. I nie zamierza na tym poprzestać. Teraz procesuje się z NFZ.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne plus kalendarze książkowe. Wszystek przypuszczalnie zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes odkąd wielu wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszystek przypuszczalnie zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także zawżdy na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice. lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus stale na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice.

odbiór odpadów weterynaryjnych