Doszło do ekshumacji ks. Popiełuszki


W środę odbyła się ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki. Informację tę potwierdził "Naszemu Dziennikowi" o. Gabriel Bartoszewski - opiekun sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym zamordowanego duchownego. Ekshumację wykonano m.in. po to, by nabyć cząstki kości, które zaraz staną się relikwiami.

Szerszy dopuszczenie do akt i nowe zasady wyboru szefa Instytutu Pamięci Narodowej - takie zmiany w IPN wprowadza schemat PO, którym w środę zajmie się Sejm. PiS twierdzi, że ze okolica rządzących jest "ciśnienie", aby jak najszybciej zakończyć prace w tej sprawie. W Iraku ponownie przeliczono 2,5 mln głosów oddanych w Bagdadzie w irackich wyborach parlamentarnych 7 marca. - Nie było nadużyć - poinformował w piątek przedstawiciel Niezależnej Głównej Komisji Wyborczej Kasim al-Abudi. 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 69-letnia mieszkanka Świnoujścia, która opiekowała się grupą ośmiorga dzieci w wieku od 8 do 13 lat przebywających na wypoczynku w Piwnicznej (woj. małopolskie).Lech Wałęsa nie wybiera się na oficjalne uroczystości 31 sierpnia z Lechem Kaczyńskim. - póki nie oczyści atmosfery, z  takimi brudasami nie będę stawał w szeregu – stwierdził w programie 24 godziny. Radził też premierowi ze stoczniowcami zachowywać się twardą ręką.   Skrobanie szyb, poranny przymrozek i utrudnienia z powodu mgieł - tak zaczął się grudniowy poranek w prawie całym kraju. Według meteorologów - i tak nie powinniśmy narzekać. temperatura jest wysoka jak na grudzień, a po opadnięciu porannych mgieł warunki drogowe będą znakomite. jeśli taka pogoda się utrzyma, to problemy z dojazdem przypuszczalnie posiadać tylko... św. Mikołaj. "Krzyż jest sposobem oznaczenia terenu i niewerbalnego ostrzeżenia: to nasze. Wara. W patriotycznej polskiej pieśni »wolność krzyżami się mierzy«. W III RP krzyżami mierzy się bezprawie" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn.

Na Jasną Górę w pieszych pielgrzymkach przybywa w ciągu roku blisko 140 tys. pątników. równoległy liczebność utrzymuje się od kilku lat - wynika z danych statystycznych przedstawionych przez biuro prasowe sanktuarium.

Władysław Stasiak, stary Kancelarii Prezydenta, spoczął na warszawskich Powązkach. w ciągu uroczystości na cmentarzu i mszy świętej w kościele św. Anny przyjaciele i współpracownicy wspominali go jako człowieka misji publicznej, najlepszego urzędnika. Andrzej Olechowski prawdopodobnie dysponować powody do zadowolenia. Po czwartkowej rezygnacji Donalda Tuska z wyścigu do prezydentury, Olechowski znacząco zbliżył się do podium - wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC wykonanego na zarządzenie TVN. Polityk już bór oko do Platformy i radzi, by pomyślała o niezależnym kandydacie. Takim jak on.

Nawet 410 mln dol. winny jest Polsce język rosyjski Gazprom - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wcześniej padały kwoty pięć baty mniejsze. własny protest w anulowaniu zobowiązań, czego chcieliby Rosjanie, to główna przeszkoda w podpisaniu nowej umowy gazowej. Policja od miesiąca szuka samochodu naczelny Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Programy lojalnościowe i wydłużenie gwarancji - to sposób, w jaki Toyota chce naparzać się o odzyskanie klientów i ich zaufania - po tym, jak ogłosiła globalną akcję naprawy ponad 8,5 miliona samochodów. Problemy między innymi z pedałami gazu i hamulca ciężko nadwyrężyły sprzedaż koncernu, głównie w Stanach Zjednoczonych.członek rządu finansów Jacek Rostowski powiedział, że rząd będzie musiał od początku do końca przeanalizować sprawę ewentualnej fuzji PKO BP z BZ WBK. powyżej 70 proc. akcji banku BZ WBK chce strzelić z ucha jego właściciel, irlandzki Allied Irish Bank. Do kupna tego pakietu przymierza się częściowo urzędowy pula PKO BP. Jest dobrze, nasza konflikt zbrojny się rozkręca - przekonywała w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka sztabu Bronisława Komorowskiego dodając, że jest możliwa debata pośrodku kandydatami PO i PiS. Mniej optymistyczny jest Janusz Palikot, który ostrzega partyjnych kolegów: klęska Bronisława Komorowskiego to strata Platformy i upadek koalicji PO-PSL. Były naczelny MSW Andrzej Milczanowski został prawomocnie uniewinniony z zarzutów ujawnienia w 1995 r. tajemnicy państwowej w sprawie rzekomego szpiegostwa Józefa Oleksego dla ZSRR, ówczesnego premiera z SLD. Jeden zarzut został umorzony. Oleksy zapowiada kasację.

minister zbada sprawę podobną do historii Olewnika


coraz przed końcem marca minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski otrzyma analizę sprawy dotyczącej śmierci Jarosława Ostapkowicza w 1992 r. - poinformował ministerstwo sprawiedliwości. zrazu ministerstwo informowało, że analiza wpłynie jeszcze dziś.

twórca skautingu zachwycony "Mein Kampf"


artysta ruchu skautowskiego lord Baden-Powell był pod wielkim wrażeniem "Mein Kampf" Adolfa Hitlera i gościł na herbatce u Joachima von Ribbentropa - wynika z odtajnionych przez brytyjski defensywa MI5 dokumentów z lat 30.

USA: ruszył sezon na tornada; są pierwsze danie ofiary


Co w żadnym wypadku siedem osób zginęło w wyniku tornada, jakie przetoczyło się w sobotę nad stanem Missisipi na południu USA - powiadomiły lokalne władze.

Rosja wstrząśnięta klęską carycy


Miało być łatwo, szybko i przyjemnie, a skończyło się sportową klęską uznawanej za niezwykłość kobiecej tyczki Jeleny Isinbajawej. Rosjanka z berlinka wraca na tarczy, a cała Federacja Rosyjska płacze.

Ewakuację przyspiesza zastawione rozwiązanie awaryjne


Fizycy z Uniwersytetu w Tokio udowodnili, że dla przyspieszenia ewakuacji ludzi z zamkniętego pomieszczenia należy wyjście awaryjne... zastawić. Oczywiście, nie całkiem. Okazuje się atoli zbudowanie przeszkody nie lecz wciąż nie blokuje ruchu, ale pozwala ludziom pominąć pomieszczenie szybciej i w bardziej uporządkowany sposób.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne plus kalendarze książkowe. Wszystek przypuszczalnie zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes odkąd wielu wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszystek przypuszczalnie zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także zawżdy na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice. lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus stale na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice.

odbiór odpadów weterynaryjnych