Francja: strajkujący personel Totalu grożą, że zabraknie paliwa


Już od około tygodnia w sześciu francuskich rafineriach koncernu Total trwa strajk w proteście w przeciwieństwie możliwemu zamknięciu zakładu tej firmy w Dunkierce. Protestujący ostrzegają, że na stacjach benzynowych zabraknie wkrótce paliwa.

Zdaniem ekspertów, dobre nastroje na rynkach światowych przekładają się na notowania złotego, który ma obowiązek się w dalszym ciągu umacniać. przedtem weekendem złoty prawdopodobnie kopnąć w kalendarz z kursem do euro poniżej poziomu 4,10. W drugim półroczu roku obrotowego 2009/2010 Ambra powinna zdobyć przychody na podobnym poziomie jak w drugim półroczu poprzedniego roku, niemniej na poziomie netto w drugim półroczu Ambra wykaże znów stratę. Zasoby gazu w tzw. niekonwencjonalnych złożach mogą zadowolić potrzeby krajowy na to benzyna przy użyciu sto lat, a przemysłowe wydobycie być może się rozpocząć za 10-12 lat - mówi krytyczny Geolog Kraju. Jak dodaje, pierwszy poszukiwawczy odwiert zostanie spełniony w kwietniu.- dawny prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R., oskarżony o branie łapówek, nie wyjdzie na niezależność - zdecydował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Szczecinie. O rozszerzenie aresztu dla R. o kolejne trzy miesiące wnioskowała szczecińska prokuratury, która obawia się matactwa utrudniającego objaśnienie sprawy. PKP Polskie Linie Kolejowe żądają od Przewozów Regionalnych uregulowania płatności za dopuszczenie do torów do 7 kwietnia, pod rygorem rozwiązania umowy. Robimy wszystko, by do tego nie doszło - powiedział PAP reprezentant Przewozów Regionalnych Piotr Olszewski. Obaj oferenci, zainteresowani kupnem od Kompanii Węglowej kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, zostali dopuszczeni do tzw. due diligence, inaczej szczegółowego badania kopalni - zdecydowała w czwartek komisja ds. rokowań w sprawie sprzedaży kopalni.

agencja Rozwoju Przemysłu będzie mogła wspierać przedsiębiorstwa produkcyjne działające w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem. Taką decyzję podjęła rada Ministrów.

Akcje chińskich deweloperów i australijiskich spółek surowcowych ciągnęły w górę giełdowe indeksy. W tym tygodniu do defensywy mogą przejść inwestorzy uciekający od ryzyka, którzy w ostatnich dniach wycofywali pieniądze z rynków wschodzących i surowcowych. Flagi, trąbki, nieustanne wrzask syren i okrzyki: "Oszuści, złodzieje", "Nie chcemy zasilać rzeszy bezrobotnych" - zanim siedzibami MON i resortu skarbu manifestowali związkowcy ze Stoczni Marynarki Wojennej z Gdyni. Sprzeciwiają się planowanym zwolnieniom w zakładzie.

Posiadaczom aut uszkodzonych w wypadkach należy się fura tymczasowy - przyznają towarzystwa ubezpieczeniowe. Ale jednocześnie podkreślają, że osobom okazjonalnie korzystającym z aut wolałyby raczej częstować taksówkę - pisze "Dziennik periodyk Prawna". Po do reszty niezłym początku, gdy WIG20 zyskiwał 1,1 proc. w kolejnych godzinach do głosu co chwila śmielej zaczęła dochodzić strona podażowa, która pierwszy przypływ przypuściła przedtem godz. 12, kolejny czwórka godziny później. Ostatecznie WIG20 handel zakończył na poziomie 2362,9pkt notując stratę 0,4%. jakby sześciuset chętnych na jedno lokalizacja pracy - dosyć nie na rajskiej wyspie, na to samo w krakowskim urzędzie. Taki banda odpowiedział na anons o poszukiwaniu... sekretarki do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Zgłaszają się chętni po dwóch kierunkach studiów, z certyfikatami językowymi - donosi "Dziennik Polski".MSP nie będzie się sprzeciwiało zakupowi za pośrednictwem Tarnowskie Azoty od Ciechu udziałów w spółce Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory, jeśli transakcja będzie miała sens biznesowy i zostanie to potwierdzone w badaniu spółki - poinformował PAP Adam Leszkiewicz, podsekretarz skarbu. Jeden z ekspertów stwierdził, że negatywne wieści wpłyną na pojawienie się korekty na europejskich akcjach. TVP wstrzymała produkcję programów dla dzieci. Oficjalnie do lutego 2010 r., ale nie wiadomo, co będzie później - pisze "Gazeta Wyborcza".

BIEC: trzecia część miesiąc z rzędu poprawia się Wskaźnik Dobrobytu


Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa, od trzech miesięcy poprawia się - poinformowało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Konsumenci zyskują na zasadach dotyczących kart kredytowych


Konsumenci dostali parę niespodziewanych prezentów w zestawie zaleceń, wydanych na początku tego tygodnia za pośrednictwem platforma Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

Średnie oprocentowanie kredytu w CHF


Średnie oprocentowanie ogółem kredytów w CHF na cele mieszkaniowe wyniosło w styczniu 2,2 proc. pod 3,3 proc. w styczniu 2009 roku i tyle samo miesiąc wprzódy - podał NBP.

przypadek opanowana


Pozytywna sposób mówienia ostatnich godzin wczorajszego handlu w Stanach przyczyniła się do wyższego otwarcia podstawowych indeksów na GPW. Do godziny 11.00 sesja przebiegała dosyć niemrawo, wówczas w przyszłości kupujący podjęli bardziej agresywne działania.

Tanieje oliwa opałowy z PKN Orlen


PKN Orlen obniża od soboty, 31 października, hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm walor o 27 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne plus kalendarze książkowe. Wszystek przypuszczalnie zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes odkąd wielu wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszystek przypuszczalnie zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także zawżdy na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice. lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus stale na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice.

odbiór odpadów weterynaryjnych